Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Kur ir kaip sumokėti savo dalį už gatvių asfaltavimą?

Savo dalį galite sumokėti pavedimu. Mokėjimo rekvizitai:

Gavėjas: Klaipėdos Tauro bendruomenė
Sąskaitos Nr.: LT407300010162626044
Suma: Tauro 12-oji g. – 800€, Tauro 1-oji g. – 400 €, likusios gatvės – 200 €
Paskirtis: Mokėtojas Tauro X-oji g. Y. Tauro 12-osios g. asfaltavimui ir Tauro 1-osios g. projektui.

Kodėl neasfaltuojamos visos gatvės iš karto?

Tai būtų labai didelis projektas ir jo pradžia dėl organizacinių klausimų užsitęstų. Tuo tarpu šiuo metu susiklosčiusios palankios aplinkybės pradėti asfaltavimo darbus Tauro 12-oje ir Tauro 1-oje gatvėse, todėl paprasčiausiai nėra laiko organizuoti visos teritorijos gatvių asfaltavimą iš karto. Kita vertus, turime išnagrinėję kiekvienos gatvės asfaltavimo variantus ir skaičius, kiek tai galėtų kainuoti. Todėl jeigu jūsų gatvėje yra norinčių turėti asfaltuotą gatvę, kviečiame jungtis prie šio projekto. Susisiekite nurodytais kontaktais ir detaliai papasakosime, kiek tai galėtų kainuoti, nuo ko pradėti, ir kokie žingsniai reikalingi.

Kodėl turiu prisidėti prie Tauro 12-osios ir Tauro 1-osios g. asfaltavimo, jei prie jų net negyvenu?

Šiomis gatvėmis važiuoja didžioji dalis Tauro kvartalo gyventojų. Tauro 12-oji g. yra tapusi pagrindiniu įvažiavimu į Tauro kvartalą daugumai vietinių gyventojų. Natūralu, kad dėl intensyvaus eismo jos būklė nuolat blogėja. Tuo tarpu Tauro 1-oji g. yra pagrindinė kvartalo gatvė, kertanti visą teritoriją bei taip pat daugelio iš mūsų pravažiuojama kasdien. Šios dvi gatvės labai svarbios ir strateginiu požiūriu: išasfaltavus jas priartėjame prie teritorijos „sužiedinimo“ – galimybės pervažiuoti kvartalą vien asfaltuotomis gatvėmis. Tokiu būdu asfaltuota gatvė ne tik priartėja prie kiekvieno, gyvenančio Tauro kvartale, namų, bet ir išpildomos sąlygos, reikalingos Tauro 1-ąja gatve paleisti miesto maršrutinį autobusą ir šioje gatvėje įrengti autobuso stotelę. Į Tauro 1-ąją g. atsiremia beveik visos kitos bendrijos gatvės, tad logiška asfaltavimo darbus pradėti būtent nuo šios gatvės.

Kas bus, jei asfaltavimo projektas nepavyks?

Nors mūsų turimas planas konkretus ir aiškus, tikimybė, kad gali nepavykti išasfaltuoti gatvių, išlieka. Pirmiausia, savivaldybėje gali baigtis biudžetas miesto gatvėms remontuoti, iš kurio numatyta skirti lėšas Tauro 12-osios g. remontui. Taip pat, negalime kontroliuoti ir garantuoti 100%, kad laimėsime finansavimą Tauro 1-osios g. asfaltavimui, nors ir darome dėl to viską, kas mūsų galioje. Tai nereiškia, kad tokiu atveju asfaltavimas būtų atšauktas, tačiau tektų planus atidėti bent metams ir kartu kviestume spręsti, ką daryti: ruoštis kitų metų konkursui ar grąžinti pinigus prisidėjusiems. Reikia atkreipti dėmesį, kad surinkti pinigai nėra naudojami niekam, išskyrus asfaltavimą. Iš jų nemokami atlyginimai ir nėra dengiamos kitos panašios išlaidos, kadangi visą projekto organizavimo veiklą vykdome visuomeniniais pagrindais.

Kokios bus projekto vykdymo išlaidos? Kokius atlyginimus gaus organizatoriai – Klaipėdos Tauro bendruomenės vadovybė?

Projekto vykdymo išlaidos bus tik tiesioginės, t. y. atsiskaitymas už realiai atliktus darbus. Klaipėdos Tauro bendruomenė yra ne pelno siekianti organizacija, kurios nariais dirba visuomeniniais pagrindais, negaudami atlyginimo, siekdami vienintelio tikslo – geresnės aplinkos gyventi, pradedant, bet neapsiribojant, asfaltuotais keliais.

Kaip dar galiu prisidėti?

Deklaruodami pajamas paskirkite dalį savo sumokėto pajamų mokesčio Klaipėdos Tauro bendruomenei. Rekvizitus, reikalingus pateikiant deklaraciją, rasite skyrelyje Kontaktai. Norime atkreipti dėmesį, kad Klaipėdos Tauro bendruomenė yra ne pelno siekianti organizacija ir yra įtraukta į paramos gavėjų sąrašą, t.y. priimame paramą tiek iš gyventojų, tiek iš juridinių asmenų. Visi surinkti pinigai yra ir bus skiriami gatvių asfaltavimui.

Turite daugiau klausimų?

Galite susisiekti su Tauro bendruomenės atstovais šiame puslapyje nurodytais Kontaktais. Taip pat galite savo klausimą parašyti komentaruose žemiau, būtinai atsakysime.

Parašykite komentarą