2018 m. SB “Tauras” susirinkimo rezultatas: priimtas oficialus sprendimas likviduoti sodininkų bendriją

(8)

Balandžio 10 d. įvykusiame SB “Tauras” susirinkime buvo oficialiai priimtas sprendimas likviduoti bendriją. Norint priimti tokį sprendimą, pagal SBĮ už jį balsuoti privalo daugiau kaip du trečdaliai visos bendrijos narių. Ir tai buvo padaryta: iniciatyvūs SB “Tauras” valdybos pirmininkas ir nariai su pagalbininkais suorganizavo intensyvų išankstinį balsavimą, kuriame už bendrijos likvidavimą balsavo daugiau nei 230 bendrijos narių! Dar apie 20 narių dalyvavo ir balsavo susirinkime, o iš viso sprendimą likviduoti sodininkų bendriją palaikė beveik 250 narių! Šiuo metu bendrijoje yra apie 315 narių, tad balsų buvo surinkta daugiau nei pakankamai. 

Sprendimas likviduoti bendriją buvo priimtas įvertinus, kad sodininkų bendrijos išlaikymas yra neekonomiškas ir nenaudingas, kadangi sodininkų bendrijoje didžiąją išlaidų dalį tenka skirti darbuotojų atlyginimams ir mokesčiams, tuo tarpu kelių priežiūrai, aplinkos tvarkymui lieka tik mažytė dalis iš surenkamų nario mokesčių. Panaikinus bendriją taip pat pašalinamos kliūtys savivaldybei prižiūrėti mūsų teritorijos kelius, kaip tai daroma aplinkiniuose kvartaluose. Tai taip pat suteikia vilčių, kad buvusios sodininkų bendrijos teritorija bus prijungta prie šiuo metu vystomo Tauralaukio gatvių asfaltavimo projekto.

Bendrijos likvidavimo procesas prasidės iš karto, kai susirinkimo protokolas bus užregistruotas Registrų centre.

8 komentarai apie “2018 m. SB “Tauras” susirinkimo rezultatas: priimtas oficialus sprendimas likviduoti sodininkų bendriją”

 1. Norisi iš šios svetainės administratoriaus aiškaus ir civilizuoto atsakymo. Ar bendrija jau likviduota? Ankščiau apie kiekvieną pletką būdavo didžiulis aprašas, o dabar tyla. Laukiam.

  Atsakyti
  • Sveiki, kol kas dar likvidavimo procesas nėra pasibaigęs. Kadangi iš esmės vyksta procesai biurokratiniai procesai, nėra labai ką papasakoti. Kai bus užbaigtas likvidavimo procesas, būtinai pranešime. Daugiau nei kelias savaites užtrukti nebeturėtų.

   Atsakyti
 2. laba diena. mūsų s.b norima likviduoti. Kas mūsų laukia? Vieni gyvena s.b. kiti turi tik žemės sklypą kuriam augina žemės ūkio naudą. Kokie procesai laukia kiekvieno mūsų Ačiū

  Atsakyti
  • Nebemokėsite sodininkų bendrijos ir kelių priežiūros mokesčių, nebereikės pažymos apie atsiskaitymą parduodant sklypą. Kelių priežiūra rūpinsis savivaldybė. Jei bendro naudojimo objektų neturite, eiliniam sklypui aktualių pokyčių daugiau neturėtų būti.

   Atsakyti
 3. Laba diena. Ar nereikės įregistruoti namų valdos ir kiek tai kainuos ar tie sklypai kurie neturi statinių ir tik dirbama žemė juos tai pat reikės kaip tai įforminti, o kaip ir kas paskiria likvidatorių, ar tai turi turėti tam reikalingą kvalifikaciją ir kas jam moka už darbą. Ačiū

  Atsakyti
  • Namų valdos sklypuose privalomai registruoti nereikia. Panaikinus sodininkų bendriją, žemės paskirtis ir toliau lieka žemės ūkio (sodų).
   Likvidatorių paskiria ir už darbą jam atlygina pati sodininkų bendrija, kadangi tai iš esmės yra eilinis juridinio asmens likvidavimas, už kurį pats juridinis asmuo ir susimoka. Siūlyčiau kreiptis į teisines paslaugas teikiančias įmones, kad būtų paprasčiau sutvarkyti visus tuos klausimus.

   Atsakyti
 4. Sveiki. Norime dovanoti soda. Notare praso pazymos is bendrijos primininko del atsiskaitymu. Bendrija egzistuoja, bet pirmininko neturime jau beveik 5m atgal. Is pradziu dar buvo renkami mokesciai is sodo bendrijos nariu (buvo toks neoficialus isrinktas pirmininkas), veliau jau neberinko nieks nieko is nieko. Bendrijos banko saskaita arestuota. Bendrija neaktyvi, nors daug nuolat gyvenanciu, bet susirinkimuose susirinkdavo po kelis zmones, pirmininkauti jau daug metu nieks nenori… Ka siuo atveju daryti? Kur ir kaip gauti pazyma? Bandziau tartis su notare-nesileidzia i kalbas, reikia pazymos ir taskas. Skambinau i seniunija-niekuo padet negali, jie ne prie ko… Patarkit? Seniune sake-likviduokit bendrija. Na ka as cia viena padarysiu..?

  Atsakyti

Parašykite komentarą