A. Kargaudienė siekia išsinuomoti valstybinę žemę bendrijos vardu – be susirinkimo pritarimo

(10)

Niekam ne paslaptis, kad Asta Kargaudienė elgiasi taip, lyg sodininkų bendrija „Tauras“ būtų jos asmeninis UAB’as, kuriame ji gali šeimininkauti kaip tik nori, niekieno neatsiklaususi. Ne išimtis – paskutinis toks bandymas – prašymas, parašytas savivaldybei SB „Tauras“ vardu, kuriuo siekiama išsinuomoti valstybinės žemės sklypus. Savaime suprantama, bendrijos nariai ne tik nesvarstė tokio klausimo, bet ir nebuvo apie tai net girdėję. 

Tam, kad istorija neatrodytų iš piršto laužta, straipsnio apačioje rasite pirmininkė prašymo ir savivaldybės atsakymo kopijas. Pirmininkė rašo, kad išnuomotus sklypus žada panaudoti sodininkų reikmėms. Tuo tarpu reikia pastebėti, kad teritorija, apie kurią kalbama prašyme, atrodo maždaug taip:

Galbūt kas nors iš tiesų žinote, kam pirmininkei prireikė išsinuomoti pelkę, bendrijos vardu ir net nepaprašiusi narių susirinkimo pritarimo?

Svarbiausias faktas šioje istorijoje: norint bendrijos vardu išsinuomoti valstybinę žemę, būtinas bendrijos narių susirinkimo sprendimas. Tai rodo LR Vyriausybės nutarimas DĖL VALSTYBINĖS ŽEMĖS SKLYPŲ PARDAVIMO IR NUOMOS MĖGĖJIŠKO SODO TERITORIJOJE:

 1. Sodininkų bendrijos, šių bendrijų nariai ir kiti asmenys, mėgėjų sodo teritorijoje pageidaujantys išsinuomoti valstybinės žemės sklypus, teritoriniam padaliniui pagal valstybinės žemės sklypų buvimo vietą pateikia šiuos dokumentus:

 

<…>

45.4. sodininkų bendrijos narių susirinkimo sprendimą dėl bendrojo naudojimo valstybinės žemės sklypo, naudojamo bendrojo naudojimo statiniams statyti ar rekreacijai, išnuomojimo, jeigu šį valstybinės žemės sklypą pageidauja išsinuomoti sodininkų bendrija;

<…>

45.6. savo lėšomis parengtą išnuomojamo valstybinės žemės sklypo planą;

Žemiau – minėtas pirmininkės prašymas ir savivaldybės atsakymas:

Parsisiųsti: Prašymas dėl žemės nuomos.pdf

Panašūs įrašai

10 komentarų apie “A. Kargaudienė siekia išsinuomoti valstybinę žemę bendrijos vardu – be susirinkimo pritarimo”

 1. Atsakymas aiškus. Sodininkų bendrijos narys (XX) nori šį plotelį, kuris ribojasi su juo sklypu nusipirkti iš savivaldybės. Kadangi pirmininkė su XX yra piktuoju, tai ji deda visas pastangas, kad XX neįsigytų žemės sklypo.
  Patys spręskite ar pirmininkės poelgis pateisinamas.

  Atsakyti
 2. Na, kaip matyti, eilinį kartą Zikaras rodo savo išmintį. Klaidina sodininkus, jog bendrija nuomos duobę. Žinoma, toje duobėje rastumėm ką ir palaidoti, pavyzdžiui, Zikaro išmintį su visu kvailumu. Tačiau kaip matyti iš nurodomų dokumentų, pav., sodų planas, kuriame nurodoma, jog plotas yra kitoje vietoje. Be to, susirinkimas neprivalo tam pritarti, nes siekiama išsinuomoti panaudos pagrindais, t. y. nemokant nuomos mokesčio.

  Atsakyti
  • A.Ekti ,jūsų išsireiškimas apie S,Zakarą yra šlykštus ir apgailėtinas ,nes nesiliaujate kandžiotis.Vieną dalyką pagaliau pripažinote,kad susirinkimai neprivalo pritarti jūsų planams,taip buvo visada,nes pirmininkė su valdyba darė ir daro ką nori, o mes ,,runkeliai“ reikalingi tik pinigams mokėti.Jūs teisiškai įforminate ,o į teisingumą,žmonių nuomonę jums nusispjauti.

   Atsakyti
  • Atkreipiu dėmesį – į rašto pavadinimą. ,,Dėl žemės nuomos“. Apgailėtini beraščiai, kurie valgo duoną už sodininkų pinigus. Kiekvienam normaliam žmogui yra žinoma, kuo skiriasi nuoma nuo panaudos, tik ne šių raštų rengėjams ir už teisines paslaugas kiekvieną mėnesį gaunančiam Arvydui Ekčiui. Akivaizdu, kad tas ,,teisininkas“ nėra susipažinęs su daiktinės teisės normomis.
   Matyti, kad prašytojai patys nesuvokia ko prašo nuomos ar panaudos…. Apgailėtina. Juokingai atrodo SB ,,Tauras“ su tokiais prašymais. Sodininkai, jei nepabusite, būsime tokių ,,išminčių“ įvelti vėl į kokias pinkles, pvz, šiuo atveju tektų mokėti žemės nuomos mokestį. Kol brangiausiai mokame bendrijai, įveliami esame į teismus, tol mūsų sklypai, pastatyti namai neturi vertės, ją praranda. Pvz. SB ,,Dobilas“ sodininkai moka beveik 2 kartus mažiau nei mes, o 6 arų sklypai ten kainuoja 40-50 tūkst. eurų. Ten vandentiekio , nuotekų tinklai įrengiami už ES lėšas. Ten nevadovauja Kargaudienė, Ektis, ten nesibylinėjama, ten žmonės draugiškai bendrauja ir džiaugiasi brangstančiu turtu.

   Atsakyti
 3. Siulau valdyba atstovaujančiam teisininkui neklaidinti sodininkų ir labai gerai perskaityti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 15 d. nutarimą Nr. 1443 „Dėl valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos mėgėjų sodo teritorijoje“ ir visus galiojančius pakeitimus(https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.995F4CEC134B/xKlMtnBaPn), kur 45 punktas labai aiškiai pasako:
  „45. Sodininkų bendrijos, šių bendrijų nariai ir kiti asmenys, mėgėjų sodo teritorijoje pageidaujantys išsinuomoti valstybinės žemės sklypus, teritoriniam padaliniui pagal valstybinės žemės sklypų buvimo vietą pateikia šiuos dokumentus:
  45.4. sodininkų bendrijos narių susirinkimo sprendimą dėl bendrojo naudojimo valstybinės žemės sklypo, naudojamo bendrojo naudojimo statiniams statyti ar rekreacijai, išnuomojimo, jeigu šį valstybinės žemės sklypą pageidauja išsinuomoti sodininkų bendrija;
  Ir nereikia klaidinti apie tai, kad išsinuomos panaudos pagrindais ir nemokes nieko, nes nutarimo 43 ir 44 punktai apibrėžia, kad:
  „43. Išnuomojant valstybinės žemės sklypus mėgėjų sodo teritorijoje, valstybinės žemės sklypo vertė apskaičiuojama pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. vasario 24 d. nutarimą Nr. 205 „Dėl žemės įvertinimo tvarkos“.
  44. Nuomininkai moka valstybinės žemės nuomos mokestį, apskaičiuotą pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimą Nr. 1798 „Dėl nuomos mokesčio už valstybinę žemę“ (Žin., 2002, Nr. 112-4993; 2008, Nr. 107-4097).“

  Atsakyti
 4. A.Ekti, jūsų požiūris į Simą yra šlykštus ir apgailėtinas, nes nesiliaujate kandžiotis.Vieną dalyką pagaliau pripažinote,kad susirinkimai neprivalo pritarinėti sukurtiems jūsų planams.Taip buvo visada ir taip bus,o mes,,runkeliai“ reikalingi tik pinigams mokėti.Teisiškai įforminsit,o į tesingumą ar sodininkų nuomonę jums nusispjauti.

  Atsakyti
 5. Ekti pasiprasyk atgal i ta pseudo teisninku mokykla ir pakartok kursa, kur mokina skaityti.
  tau gi aiskiai ir is savivaldybes parase, kuo vadovaujamasi „Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 15 d. nutarimą Nr. 1443“

  o kad atrodytum protingiau, pamegink pacituoti ta istatyma, kur panaudos pagrindu, sodu bendrijoje galima ISSINOMUOTI zeme nieko nemokant.

  ir manai, pirmininkeineriek informunoti viesai savo planu? sumaste padaryt kaledine dovanele ir visi patenkinti rankytem turi ploti?
  Vatnikai kurie remia pirminnke, turetu susimastyti, kiek gi tai kainuoja visiems (baudos, bereikalingu teismu islaidos, viesumo nebuvimas, informacijos slepimas, priminnkes arogancija ir issidirbinejimas del paprastu dalyku kaip dokumentu, informacijos skelbimas, tokio pseudo tesininko samdymas, kuriam nusispjauti i taikos skatinima , jam svarbu kuo daguiau pinigu gauti t.y. teismu kiekis)

  Kai tik pasikeis valdzia, Ekti busi katapultuotas toli toli, o tavo veikla tau tikrai prides „bonusu“ tavo busimoje karjeroje. Kiekvienas pries kreipdamasis i tave, gales ivertinti tavo teisines zinias ir veikla sioje svetaineje (tu turi asmenine priezasti, kad uzdaryt sia svetaine… )

  Atsakyti

Parašykite komentarą