Iniciatyvinė grupė ruošiasi artėjančiam susirinkimui

(21)

Kadangi bendrijos valdyba paskelbė apie artėjantį bendrijos narių susirinkimą, bendrijos iniciatyvinė grupė – bendrijos nariai, nepatenkinti susidariusia situacija bendrijoje (pinigų švaistymas teismams dėl garbės, ore pakibęs vandentiekio klausimas – plačiau skaitykite straipsnyje Artėja 2015 m. SB „Tauras“ narių susirinkimas – vyks valdybos ir pirmininko rinkimai) – nusprendė, kad atėjo laikas permainoms.

Dabartinei bendrijos valdybai buvo pateikti iniciatyvinės grupės remiamų kandidatų prašymai įtraukti juos kandidatais į naują bendrijos valdybą. Tai E. Jenkuvienė, E. Drukteinis, R. Zikarienė, A. Jančauskienė, A Drukteinis, J. Rumbinaitė. Taip pat buvo pateiktas S. Viskantaitės prašymas išrinkti ją bendrijos revizore.

Kviečiame visus bendrijos narius palaikyti mūsų iniciatyvą ir balsuoti už mūsų kandidatus artimiausiame bendrijos narių susirinkime.

Bendrijos valdybai taip pat buvo pateiktas prašymas įtraukti šiuos klausimus-pasiūlymus į artėjančio narių susirinkimo darbotvarkę:

 1. Išsamiai informuoti bendrijos narius apie vandentiekio tinklų perdavimo AB „Klaipėdos vanduo“ eigą, atliktus darbus ir kliūtis, dėl kurių nebuvo įvykdyti įsipareigojimai užbaigti tinklų įrengimą per pusantrų metų.
 2. Pakeisti bendrijos įstatus taip, kad reviziją bendrijoje atliktų audito įmonė arba revizijos komisija, sudaryta iš 3 narių.
 3. Pasamdyti nepriklausomą audito įstaigą ir atlikti auditą bendrijoje.
 4. Bendrijos patirtas išlaidas (virš 1950 €) bylinėjantis dėl www.taurosodai.lt uždarymo išdalinti bendrijos valdybos nariams, inicijavusiems bylos iškėlimą.

 

21 komentaras apie “Iniciatyvinė grupė ruošiasi artėjančiam susirinkimui”

 1. Čia ir kvailiams aišku, kad tokie bizpridielai kaip su dabartine pirmininke tik kenkia bendrijai, o naudos nulis, gal nebent tik pačiai pirmininkei alga eina

  Atsakyti
 2. Reikia naikinti bendriją, o ne naują valdybą ir pirmininką rinkti. Kam ta bendrija bėra reikalinga? Ji gi jokių savo funkcijų nebevykdo, nes ši teritorija jaus eniai nebe sodai, o gyvenamasis kvartalas.

  Atsakyti
 3. O jus matet, kad jusu nariai nera itraukti i kandidatu sarasa? Gal Simas gali pakomentuoti kodel pirmininke juos atemete ar neprieme?

  Atsakyti
  • Pirmininkė eilinį kartą išsisukinėja ir visomis įmanomomis priemonėmis siekia išlaikyti savo šiltą darbo vietą. Buvau susitikęs su ja ir mūsų bendrijos teisininko etatui skirtus pinigus dabar susirenkančiu “teisininku” Arvydu Ekčiu (IĮ “Uostamiesčio teisinės paslaugos”). Jis man aiškino, kad el. pašto adresas, kuriuo siunčiau prašymus, yra pirmininkės asmeninis, todėl juo siųsti prašymo buvo negalima. Argumentai, kad pirmininkė pati mane patikino, kad galima prašymus siųsti el. paštu, o ir kad pirmininkės el. paštas nurodytas oficialioje bendrijos svetainėje, “teisininkui” pasirodė nesvarbūs…
   Bet kuriuo atveju prašymai išsiųsti, nors kaip ir rašo sodietis žemiau, reikalavimas kandidatams registruotis iš anksto niekur nėra apibrėžtas. Tad kaip ir įprasta, juos bus galima įtraukti į siūlomų kandidatų sąrašą ir susirinkimo metu.
   Iki susirinkimo siūlau pagalvoti ir kitiems bendrijos nariams, kuriems atsibodo dabartinė tvarka bendrijoje, – kuo daugiau mąstančių, o ne pagal pirmininkės dūdelę šokančių žmonių bus valdyboje, tuo geriau bus visiems bendrijos nariams.

   Atsakyti
 4. o kur jus matete, kad negalima rinkti neuzregistruotu? 🙂 kam tas registravimas , is kur cia istrauke kad butina registruoti? jei visuotniame susirnkime bus ikelta kandidatura (neregistruota) ir uz ja prabalsuota daugumos – jis ir bus isrinktas.

  Atsakyti
  • bet kokiuose rinkimuose buna kandidatai, mes neiname i rinkimus nezinodami is ko rinktis, tik sodininku bendrijose betvarke, kaip tada is anksto balsuoti, jei nera kandidatu, teisininkas nesugebedamas paaiskinti sumove gera iniciatyva, kad pirmininkes el pastas nera asmeninis jau buvo rasyta , nes jis iregistruoras Registru centre

   Atsakyti
 5. p.s. cia pirmininke taip “prikolinasi” su tuo registravimu, istatyme apie tai nei kalbos nei draudimo, rinkti neregistruotus 🙂

  Atsakyti
 6. Na, skaitant šį straipsnį susidaro įspūdis, kad kažkas kažko bijo. Pasiviešinkit “iniciatyvinė grupė”, kas jūs tokie? Vardai, pavardės. Jei tie patys, kurie dalyvavot vasaros susirinkime, tai ir įvardint reiKia, kad sodininkai, kurie nenori vykdyt savo pareigų ir einantys prieš sistemą. Gerbkit kitus sodinjnkus ir save. Nereikia mulkint.

  Atsakyti
 7. Panašu, kad pareigų vykdyti nenori SB “Tauras” valdyba. Iniciatyvinės grupės remiamų kandidatų prašymai buvo nusiųsti oficialiai Registrų centre registruotu el. pašto adresu, todėl privalėjo būti priimti. Akivaizdu, kad SB “Tauras” pirmininkė skirtingai elgiasi su bendrijos nariais, priklausomai nuo to, ar jie išreiškia jai palankumą – iniciatyvinės grupės prašymų nepriima, tuo tarpu dabartiniams valdybos nariams, anot pačios pirmininkės, prašymų apskritai nereikėjo pildyti – jų kandidatūros buvo įtrauktos.

  Atsakyti
 8. Koks butu tesininko komentaras, kuri mes samdome uz savo pinigus? Tave samdo asmeniskai pirmininke ar sodininkai? Tu kam dirbi?

  Turetum konsultuoti sodininkus, o dabar bandai issukineti viena persona ir dar imiesi veiksmu pries sia svetaine… reiketu aprasyti sia byla placiai, respublikineje spaudoje, sis teisninkas gi nusipelno platesnes garbes, nes imasi formuoti Lietuvoje nauja teisine praktika… uzdarineti laisvas svetaines.

  Atsakyti
 9. Na, bandykit tai aprašyti ir pasiviešinkit, bus įdomu skaityt. Norėčiau pamatyt, kaip jūsų namuose įsitaiso koks pilietis, atseit tavo gerove besirūpinantis, nurodinėja tau, kas tau geriau, o kas blogiau ir sako tavo namiškiams: “Neklausyk jo, jis tau blogą linki, klausyk manęs, nes aš žinau tikrąją tiesą.”

  Atsakyti
 10. Gerb. Algirdai,

  As uzdaviau 6 klausimus, taciau nieko netsakete. Atvirksciai, VENGIATE ATSAKYMO. Juk rasete, del revizijos ataskaitos :
  Arvydas Ektis balandžio 17, 2015 20:28 parašė:
  Stebiuosi kaip „sodietis“ parašė komentarą, jei nemato skaičių. „Sodieti“, parodykit savo „išminties“ dugną.

  Tai kuriuo is musu rieketu STEBETIS?

  Del kandidatu registravimo,, rasote:
  “Antra, kandidatai buvo registruojami tam, kad žmonės, norėdami balsuoti iš anksto galėtų tai padaryti, taip pat, kad visi norintys galėtų be chaoso užsiregistruoti ir kad visi galėtų apie kandidatus sužinoti. Tai ar yra blogai? Nemanau, lygiai taip, kaip nemanau, jog tai neteisėta. Juk galėsit skųsti, jei nepatiks.”
  Pasiskaityktie STRAIPSNI, SIAME YRASE skelbiami siulomu kandidatu sarasas, jis buvo siustas registruotu Registru centre elek. s.b. adresu. Gal norite pasakyti, pirmininkes ir JUSU teisininko niekas neinformavo apie tai?
  IR KA JUS DAROTE KAIP TEISININKAS, TEIKIANTIS KONSULTACIJAS MUSU S.B? KOKIE JUSU VEIKSMAI?
  Ogi tai, kad tik patvirtinate prielaida, kad JUS darote viska, kad paskui kaip rasote ” Juk galėsit skųsti, jei nepatiks.”-velgi teismai… TAD KOKIAS CIA KONSULTACIJAS TEIKIATE?
  BIJAI teisininke normnaliai pakomentuoti savo ir pirmininkes veiksmus siuo klausimu?

  Aplamai yra darbo sutartis su Jumis, jusu pareigu aprasymas?

  Tikiu, kad Simas atrasys ir del diskutuotinio susirinkimo, viesai ir argumentnuotai pateikdamas dokumentus, ar tik nepasirodys, kad VEL APSIMELAVOTE?

  Galime susirasyti ir asmeniskai, taciau kam? Padiskutuokime viesai, informacija liecia VISUS.

  Atsakyti
 11. p.s. del revizjos ataskaitos: Jus kaip teikiantis teisines konsultacijas, manote tokia taskaita atitnka LR istatymukeliamus reikalavimus, tokio tipo dokumentams? Ar velgi tu pasiulysi “Juk galėsit skųsti, jei nepatiks…”
  Tu cia kokio tipo konsultacijas teiki? Ar as nesakiau, kad TU suinteresuotas teismu kiekiu, o ne teisingomis paslaugomis, kurios mazintu itampa, taupytu pinigus teismams.

  As galiu 6 klausimus tau ir asmeniskai i emeila atsiusti, taciau atsakymus paskelbsiu viesai, tad gal nesivarginame, taupome laika ir pamegink atsakyti CIA VIESAI.

  Atsakyti
 12. Logiškai ir adekvačiai mąstyt negalinčiam atsakysiu paprastai. Sodinimkų buhalterinė ataskaita vedama supaprastintu būdu, tokiu, kad būtų lengva patikrinti skaičiu (pajamas ir išlaidas), nes sodų bendrijos yra ne pelno siekianti organizacija. Pateikta ataskaita atitinka tokią formą. Dar neišgirdau, kur esminė problema, matai tik tai, kad skundžiatės forma, o ne turiniu. Ką gi, gal šiuo metu yra pertrauka tarp daržovių sodinimo ir neturite ką veikt. Kniskitės, tik, va, kažkaip nieko nesigauna.
  Dėl bylų galiu pasakyt tqik tiek, kad būtent jūs esat kalti, nes manot, jog jums negalioja įstatymai. Mums turi galiot, o jums ne. Logika aiški. Tai siūlyčiau pirmiau mąstyt, ką darot, o paskui kalbėt, nes kol kas tai jums nepadeda.

  Atsakyti
 13. Kas gali pasakyti kada bus pradėti vandentiekio, nuotekų tinklų statybos darbai likusiose gatvėse.
  Dėl tinklų sode prasidėjo trintis. O dabar nei iniciatyvinė grupė nei pirmininkė nieko neinformuoja. Net susirinkimuose nėra įtraukiamas klausimas į dienotvarkę. Suprantama valdybos nariai visi įsivedė, tai jiems neaktualu.
  O ar iniciatyvinei grupei rūpi tinklų statybos pabaigimas?

  Atsakyti
 14. Pasakyti kada bus pradėti likę tinklų darbai galėtų tik valdyba. Tačiau dabartinė valdyba tyli jau daugiau nei metus, lyg kažką slėptų, darbai nevyksta jau nuo 2012 metų, todėl ir prasideda įvairūs gandai, kad pridaryta daugybė broko ir t.t. Manau, kad valdyba tuos gandus paneigtų, jeigu būtų kitaip, tačiau jie tyli – vadinasi kažkas tikrai nėra gerai. Mes siuntėme jau ne vieną prašymą įtraukti į susirinkimą klausimą apie informavimą, kaip vyksta tinklų projektas – veltui.
  Kol valdyboje esantys žmonės nepasikeis, tol ir toliau nieko nežinosim. Mūsų, iniciatyvinės grupės, pagrindinis nepasitenkinimas dabar ir yra tai, kad nėra skelbiama mums visiems svarbi informacija: kokioje būsenoje tinklai, kodėl pusantrų metų niekas nevyksta. Pagal finansines ataskaitas matosi, kad pinigų jau tikrai surinkta pakankamai.
  Iniciatyvinei grupei tinklų pabaigimas svarbus dėl kelių priežasčių, kaip ir turėtų būti visiems bendrijos nariams, ne tik tiems, kuriems tinklai dar nepravesti. Vienus tai liečia asmeniškai – sklypai priklauso trečiam etapui. Kitiems tinklų pabaigimas irgi svarbus – juk užbaigus projektą visiems turėtų būti grąžinta nemaža dalis per daug surinktų lėšų. Visgi su dabartine valdyba to tikėtis sudėtinga, kadangi pinigus jie renka ne pagal poreikį, o tiesiog vadovaudamiesi principu – kuo daugiau, tuo geriau. Pavyzdžiui pinigų už elektros tinklus grąžinimas pradėtas tik dabar, praėjus daug metų nuo to, kai bendrijai tie elektros tinklai jau nebepriklauso. O ir pats grąžinimas dar apsunkinamas biurokratinėmis priekabėmis (ne tokios formos prašymas – negrąžinsim, rašyk prašymą iš naujo). Mano nuomone, dabartinei valdybai vandentiekio užbaigimas visiškai nerūpi, jiems svarbiausia suregzti kuo daugiau teismų ir per juos “išsigryninti” iš bendrijos mūsų visų pinigus.

  Atsakyti
 15. Taip, reikėtų taip ir daryti, pirma išsiaiškinus kaip ten yra su vandentiekio perdavimui Klaipėdos vandeniui ir kodėl tiek ilgai visa tai užsitęsė. Juk ir perduoti tinklus buvo nuspręsta, kad greičiau visa ta vandentiekio istorija pasibaigtų. Bet, kaip matom, kažkodėl dabartinei valdybai palankiau nieko nedaryti ir stumti laiką surinkus mūsų pinigus. O konkurso tinklams be valdybos nepaskelbsim. Todėl ir sakau, kad valdybos rinkimai yra puiki proga pagaliau pajudinti viską iš mirties taško. Išrinkus naujus valdybos narius bent jau sužinotume daugiau informacijos apie vandentiekio projekto trūkumus, nes jie tikrai neturės ko slėpti, skirtingai nei galbūt turi dabartiniai.

  Atsakyti
 16. Daugiau jokiu utopiniu projektu. Gana. Komunikacijas pabaigs vandentekis . kelius visvien tvarkom patys . Beliks tik panaikinti bendrijos statusa ir nebereikes moketi duokles .

  Atsakyti

Parašykite komentarą