Po bandymo susipažinti su dokumentais – pareiškimas policijoje

(2)

Asta Kargaudienė vėl pademonstravo savo darbo metodus ir elgesio kultūrą. Vakar sulaukiau skambučio iš Klaipėdos 2-ojo policijos ir kvietimo atvykti. Nuvykęs išgirdau, kad SB „Tauras“ pirmininkė jau antrą kartą policijai parašė pareiškimą, kaltindama mane nebūtais dalykais. Pirmasis kartas buvo dar pernai, kai dėl šio tinklalapio policijoje buvau apkaltintas bandymu pasisavinti bendrijos vardą. Tą kartą mano paaiškinimo policijai užteko suprasti, kad mano veiksmai ne nusikalstami, o netgi priešingai – naudingi bendrijos bendruomenei. Ir nors šį kartą sulaukiau rimtesnių kaltinimų, tačiau panašu, kad policijos pareigūnų ir šįkart Astai Kargaudienei nepavyks apgauti. 

A. Kargaudienė policijai buvo parašiusi pareiškimą dėl incidento, apie kurį jau rašiau straipsnyje Kodėl slepiama ūkinės – finansinės veiklos ataskaita? SB „Tauras“ pirmininkė savo pareiškime išdrįso atvirai meluoti policijai, kaltindama mane bandymu pagrobti bendrijai priklausančius dokumentus – taip aktyviai slepiamą 2013 m. ūkinės finansinės veiklos ataskaitą. Trumpai priminsiu, kad nesutarimas kilo, kai bandžiau šią ataskaitą nufotografuoti – pirmininkė puolė griebti iš mano rankų dokumentus, o nepavykus iš manęs jų atimti, užrakino buveinę ir pasikvietė savo vyrą bei iškvietė policiją. Visą istoriją priminti galite jau minėtame straipsnyje.

Taip pat primenu, kad Sodininkų bendrijų įstatymas kiekvienam bendrijos nariui suteikia teisę susipažinti su visais bendrijos dokumentais. Apribojimo, draudžiančio susipažinimo metu dokumentus fotografuoti, nėra.

2 komentarai apie “Po bandymo susipažinti su dokumentais – pareiškimas policijoje”

 1. sodininkams reikia išsireikalauti veiklos ataskaitą už 2013 metus, tai sodininkų turto apskaita. Tai ne sodininkų teisė, o sodininkų pareiga žinoti kokie pokyčiai vyksta su turtu.

  Atsakyti
 2. 236 straipsnis. Melagingas įskundimas ar pranešimas apie nebūtą nusikaltimą

  1. Tas, kas melagingai įskundė įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, nekaltą asmenį kaip padariusį nusikalstamą veiką, jeigu dėl to šis asmuo pradėtas persekioti, arba pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą,

  baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

  KEISTA:

  2004 07 05 įstatymu Nr. IX-2314 (nuo 2004 07 13)

  (Žin., 2004, Nr. 108-4030)

  2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus ir suklastojo įrodymus asmens baudžiamajam persekiojimui pradėti,

  baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

  Atsakyti

Parašykite komentarą