Šaligatvis Tauro 1-ojoje gatvėje – Planas B

Pastaruoju metu sulaukiame pagrįstų klausimų, kas nutiko dėl šaligatvio Tauro 1-ojoje g. įrengimo. Nors situacija sudėtinga, norime pabrėžti, kad ji nėra beviltiška, o mūsų tikslas yra ją praskaidrinti ir rasti konstruktyvų sprendimą.

  1. Svarbu paminėti, kad galimybė atsirasti šaligatviui atsirado dėl taisyklės, leidžiančios kartu su infrastruktūros gerinimo projektais (mūsų atveju – gatvės asfaltavimas), kartu atlikti papildomus darbus (šiuo atveju, šaligatvio įrengimą), jeigu papildomų darbų kaina neviršija 15% projekto sąmatos. Preliminarūs skaičiavimai rodė, kad ši sąlyga buvo išpildyta.
  2. Sunkumų praplėsti projektą įtraukiant šaligatvio įrengimą atsirado paaiškėjus, kad dėl projektavimo metu netiksliai numatytų darbų, su elektros tinklais susijusių darbų kaina padidėjo nuo 24 tūkst. eurų iki 91 tūkst eurų. Visgi, pasiūlius alternatyvų darbų rangovą, pasinaudojus „Fast track“ galimybe, kainą pavyko sėkmingai sumažinti iki 79 tūkst. eurų. Šis kainos pokytis, nors ir atėmė galimybę skirti rezervą šaligatvio įrengimui, leido mums išsaugoti pagrindinį – asfaltavimo – projektą ir pereiti prie tolesnių darbų.
  3. Visą šį procesą taip pat prailgino ir tai, kad kaip tik tuo metu įvyko rinkimai ir keitėsi valdžia savivaldybėje, todėl galutinį atsakymą dėl projekto praplėtimo šaligatviui įrengti gavome tik birželio mėnesį.
  4. Gera žinia tai, kad kartu su atsakymu gavome ir pasiūlymą dalyvauti šių metų infrastruktūros gerinimo konkurse, kuris vyksta šiuo metu. Kadangi turime surinkę didžiąją dalį mūsų prisidėjimui reikalingų lėšų, teiksime naują paraišką, tikėdamiesi vėl laimėti finansavimą. Mūsų pranašumai konkurse yra tai, kad turime vykdymui jau paruoštą šaligatvio įrengimo projektą ir dalyvaujame konkurse ne pirmus metus iš eilės, todėl turime gerą perspektyvą.

Apibendrinant: nors siekėme suderinti viską taip, kad šaligatvis atsirastų kartu su asfaltu, kartais aplinkybes sunku kontroliuoti. Nuo pat šaligatvio idėjos pradžios buvo aišku, kad tai bus rizikingas procesas ir ne viskas gali pavykti taip, kaip planuota. Tačiau tokiu pačiu principu veikėme ir iki šiol – ir pavykdavo pasiekti puikių rezultatų. Nors šįkart susidūrėme su iššūkiais, turime surinktas lėšas ir galime pasinaudoti alternatyviais būdais įgyvendinti šaligatvio įrengimą.

Norime atkreipti dėmesį, kad visi iš gyventojų surinkti pinigai šaligatvio įrengimui yra saugiai atidėti banko sąskaitoje iki jų prireiks. Turime sudarytą žmonių, kurie prisidėjo prie projekto, sąrašą, tad jeigu ir nepavyktų įgyvendinti plano B, visi pinigai iki paskutinio cento, bus grąžinti.

O kol kas kviečiame pasidžiaugti naujuoju asfaltu Tauro 1-ojoje g. ir prašome šiek tiek kantrybės, laukiant šalia atsirasiančio šaligatvio.

Žemiau galite susipažinti su savivaldybės atsakymu dėl šaligatvio įrengimo.

Parašykite komentarą