Lietaus nuotekų tinklų situacija

(2)

Kadangi visiems yra labai svarbus 3-iojo etapo lietaus tinklų statybos klausimas, norime pasidalinti dabar turima informacija.

Dar praėjusį rudenį SB „Tauras“ valdyba kreipėsi į AB „Klaipėdos vanduo“ dėl galimybės perimti ir užbaigti mūsų lietaus nuotekų tinklus. Tuomet gautas toks atsakymas:

Po pirmojo 2017 m. SB „Tauras“ susirinkimo, kuriame buvusi pirmininkė Asta Kargaudienė aktyviai piktinosi tuo, kad lietaus nuotekos nėra perduodamos AB „Klaipėdos vanduo“, SB „Tauras“ valdyba dar kartą kreipėsi į šią bendrovę, tačiau gautas toks pat atsakymas:

Šiai dienai situacija nėra pasikeitusi, lietaus tinklų statybos numatę nesame.

Primenu, kad Jūsų projektas kuris apėmė vandentiekį, buitines nuotekas ir lietų yra galiojantis, tačiau mes kitu projektu atliksime vandentiekio ir buitinių nuotekų statybą. Lietų turėtumėte įrenginėti kai pasirengsite savo projekto korektūrą arba kitą projektą kuris apimtų tik lietų.

Pagarbiai

Vytautas Valantinas

Plėtros departamento direktorius

Teko bendrauti šiuo klausimu ir su Klaipėdos m. savivaldybe. Ten dėl lietaus nuotekų mums atsako taip:  siūlo perduoti jai turimus tinklus, apmokant notaro paslaugas, be jokių įsipareigojimų užbaigti 3-ąjį etapą.

Buvusi bendrijos pirmininkė pažadėjo į pakartotinį susitikimą atsivesti AB „Klaipėdos vanduo“ direktorių ir skubiai išspręsti šį klausimą. Ir nors visi apčiuopiami argumentai tokius iš piršto laužtus pažadus neigia, SB „Tauras“ nariai tik apsidžiaugs, jeigu jie virs tikrove.

2 komentarai apie “Lietaus nuotekų tinklų situacija”

  1. Dėl ko kokių priežąsčių Klaipėdos vandenys nevykdo III etapo darbų pagal sb Tauras parengtą projektą.Pagal šį projektą yra gautas statybos leidimas. Naujam projektui (tik vandentiekiui ir buitinių nuotekų tinklams) parengti Klaipėdos vandenys nepagrįstai panaudojo Europines lėšas.
    Kodėl yra švaistomos Europinės lėšos, turėtų pasidomėti tam tikros institucijos….

    Atsakyti
    • Mano supratimu, projektą bet kuriuo atveju būtų tekę gerokai taisyti, kadangi norint panaudoti tą patį projektą, būtų reikėję atskirti lietaus nuotekų tinklą. Be to, kiek supratau, dabar vandentiekį ir nuotekas praves daugiausia betranšėjiniu būdu. Tikriausiai ir dėl to reikėjo projekto pakeitimų. Negaliu komentuoti, koks variantas – taisyti esamą, ar daryti naują – ekonomiškesnis, bet tai jau ir ne mūsų sprendimas. Tinklų savininkas – Klaipėdos vanduo, jis ir sprendžia, kaip juos toliau tiesti. Galima tik pasidžiaugti, kad į mūsų nuomonę jie vis dėlto atsižvelgia – projektuodami kvietė teikti pasiūlymus, pastabas ir žadėjo į jas atsižvelgti – http://www.taurosodai.lt/2017/03/31/demesio-svarbi-informacija-del-vandentiekio-irengimo-3-etapo/ .

      Atsakyti

Parašykite komentarą