SB “Tauras” pralaimėjo bylą dėl taurosodai.lt svetainės uždarymo

(12)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad svetainės www.taurosodai.lt uždaryti nereikia. Galutine ir neskundžiama nutartimi LAT atmetė SB “Tauras” valdybos reikalavimą uždaryti šią svetainę. Teismas taip pat priteisė iš bendrijos lėšų atlyginti šios svetainės savininkų patirtas bylinėjimosi išlaidas. Iš viso su šia byla susijusių nuostolių, kuriuos patyrė bendrija, suma sudaro apie 4000 € (beveik 14 tūkst. Lt). Bendrijos pirmininkė jau pradėjo pervedinėti atsakovams Lietuvos Aukščiausiojo Teismo priteistą sumą iš bendros SB “Tauras” banko sąskaitos.

Verta prisiminti, ko siekiant buvo iškelta byla. Bendrijos vardu pirmininkė Asta Kargaudienė teisme reikalavo dviejų pagrindinių dalykų:

 1. Panaikinti tinklalapį www.taurosodai.lt su turiniu.
 2. Priteisti 5000 Lt neturtinės žalos bendrijos pirmininkei ir valdybai.

Detaliau apie tai rašėme ne kartą, daugiau galite paskaityti straipsnyje Byla dėl www.taurosodai.lt panaikinimo – ko reikalauja bendrija?

Teismo priimto sprendimo esmė sutelpa į vieną pastraipą:

Teisėjų kolegija pažymi, kad, vertinant šioje byloje susiklosčiusias faktines aplinkybes bei konkrečius pramoninės nuosavybės objektus (juridinio asmens pavadinimą – sodininkų bendrija „Tauras“ – ir interneto tinklalapio (domeno) pavadinimą www.taurosodai.lt), konstatuotinas lyginamųjų objektų panašumas, tačiau šis panašumas nėra pakankamas išvadai dėl ieškovės teisių į juridinio asmens pavadinimą pažeidimo padaryti. Lyginamieji objektai dėl juose esančių skirtingų elementų nelaikytini klaidinamai panašiais; taip pat, remiantis bylos duomenimis, nėra pagrindo spręsti dėl atsakovų nesąžiningumo ar jų siekio dėl atitinkamo interneto tinklalapio pavadinimo nesąžiningai gauti piniginės, ekonominės, populiarumo ar kitokios komercinės ir nekomercinės naudos (CPK 185 straipsnis). Atsakovai į sukurtą interneto tinklalapį įkelia informaciją apie ieškovės sodininkų bendrijos „Tauras“, kurios nariai jie yra, veiklą, dalijasi visų bendrijos narių nuomonėmis ir atsiliepimais, tačiau ši atsakovų veikla savaime nereiškia ieškovės teisių į juridinio asmens pavadinimą pažeidimo.

Svarbu prisiminti, kad byla buvo iškelta bendrijos valdybos sprendimu, negavus tam bendrijos narių susirinkimo pritarimo. Pagal SBĮ:

Bendrijos valdybos nariai privalo solidariai atlyginti bendrijai nuostolius, padarytus dėl valdybos sprendimų, priimtų pažeidžiant bendrijos įstatus, šį ir kitus įstatymus. Nuo pareigos atlyginti nuostolius atleidžiami tie valdybos nariai, kurie balsavo prieš tokį sprendimą arba nedalyvavo posėdyje jį priimant ir per 7 dienas po to, kai sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokį sprendimą, įteikė posėdžio pirmininkui rašytinį protestą. Valdymo organo nario atsistatydinimas ar atšaukimas iš pareigų neatleidžia jo nuo dėl jo kaltės padarytų nuostolių atlyginimo.

Taigi, nors pirmininkė jau pradėjo pervedinėti teismo priteistas sumas atsakovams iš bendros visų sodininkų bendrijos narių banko sąskaitos, būtina siekti, kad visi nuostoliai, patirti dėl valdybos priimto sprendimo kreiptis į teismą, būtų išreikalauti iš jį priėmusių žmonių:

Astos Kargaudienės
Elenos Kregždienės
Almanto Lubicko
Artūro Liutkaus
Ernesto Sabeckio
Rimanto Butkevičiaus
Juozo Vaitukaičio *
Gintauto Juškos *

* – valdybos posėdyje priimant sprendimą kreiptis į teismą dėl svetainės www.taurosodai.lt uždarymo nedalyvavo, tačiau sprendimo vėliau neprotestavo.

Žemiau rasite ir patį SB “Tauras” valdybos sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta kreiptis į teismą neva ginti bendrijos vadovų garbę. Jame matyti, kad už šį sprendimą balsavo visi posėdyje dalyvavę bendrijos nariai. Jie ir turėtų kompensuoti bendrijos patirtas išlaidas – apie 4000 €! Norint to pasiekti būtina artimiausiame bendrijos narių susirinkime kelti ir spręsti klausimą dėl šių nuostolių bendrijai atlyginimo.

Parsisiųsti: 2014-05-23 SB Tauras valdybos protokolas – sprendimas dėl taurosodai.lt

Žemiau galite paskaityti ir patį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimą.

Parsisiųsti: [2016-02-24][nuasmeninta nutartis byloje][3K-3-111-701-2016]

Dar kartą norime nuoširdžiai padėkoti svetainės www.taurosodai.lt savininkus atstovavusiam advokatų kontoros “Žlioba ir Žlioba” advokatui Dovydui Cvetkovui už kokybišką darbą ir pasiektą teisingą rezultatą.

Šia byla ir jos baigtimi jau susidomėjo žurnalistai, tad netrukus SB “Tauras” pavadinimas ir Astos Kargaudienės pavardė turėtų plačiau nuskambėti Lietuvos žiniasklaidoje.

12 komentarų apie “SB “Tauras” pralaimėjo bylą dėl taurosodai.lt svetainės uždarymo”

 1. Siūlyčiau sodininkams parengti raštą, kuriame būtų nurodyta, kad sodininkai griežtai atsisako dengti bylinėjimosi išlaidas 4000,00 Eurų, kurios susijusios su valdymo organo – valdybos sprendimu inicijuoti civilinę bylą. Sodininkai nebuvo informuoti apie tokį sprendimą, tokiam sprendimui nepritarė, todėl nėra ir negali būti atsakingi už valdybos narių veiksmus, padarytą žalą.
  Bylos inicijavimas, ieškinio turinys patvirtina, kad valdyba šiais veiksmais veikė ne sodininkų interesais, o asmeniniais pirmininkės, ją palaikančios valdybos interesais. Savo asmeninius interesus valdyba su pirmininke priešaky turi ginti savo asmeninėmis, o ne sodininkų lėšomis.
  Jei pirmininkė, buhalterė iš sodininkų lėšų apmokėtų bylinėjimosi išlaidas, siūlau kreiptis į teismą dėl padarytos žalos sodininkams, atlyginimo.

  Atsakyti
 2. kai rasote “Siūlyčiau sodininkams….” – tai sauksmas i tyrus, i niekur ir nieko nebus. Dabar gi, tai grazi, skambi troline proklamacija – us gerbemieji darykite, darykite.. o as uz is kampo paziuresiu.

  Ismokime rasyti: “AS/MES IMUOSI/IMAMES INCIATYVOS…” – va tada gal kazkas ir bus.

  Atsakyti
 3. Atkreipkite dėmesį, kad iš tų 4000 € nė cento nekliuvo atsakovams, viskas nukeliavo teisininkams. Va taip išleidžiami sodininkų pinigai. Be jūsų pritarimo.

  Atsakyti
 4. Pritariu,kad valdyba su pirmininke priešaky privalo vieną kartą atsakyti už savivalę,tegu teisines išlaidas susimoka iš savo kišenės,priprato bylinėtis už svetimus pinigus.Būtinai duosim į teismą.

  Atsakyti
 5. labai apgailetinas sprendimas. Islaidos vardan Jusu paciu gervoves turejo buti 14 000 e. Nuo to butumete labiau protingesni, nesedetumet krumuose ir negalvotumete “manes tai neliecia..”
  kas trukde sustabdyti pirminke? kokiu veiksmu emetes? tylejote ..o dabar mat kokie drasus 🙂
  Viso sio bardako priezastis ne pirmininke, valdyba o … paziurekite i veidroti, kur pamatysite pilka, nesusivokusi vaizdeli 🙂

  Kaip suprantu teismams be logikos isvaistyta ~5 000 t euru…(o kiek dar tam Ektciui sumoketa? yra informacijos? o ivertinus Pirmininkes, valdybos darbo laika sugaista beprasmiskai, kuro, telefono islaidas.. suma smarkiai ugteltu 🙂
  Uz tokai suma, galejote daug ka nuveikti.

  O dabar, kiekvienam sodininkui padalinus bus po ~20 e. Nedauk.

  Pirmadieni atsibudus, keliaukite i darbus ir minimum pora valandu atidirbkite .. teisininkams, o Jums liks ilga nosis is to 🙂

  Atsakyti
 6. gal galima suzinoti kuom baigesi? ar pirmininke apmokejo is bendrijos kasos (t.y. is musu sunestu mokesciu)? ar galima ja ir valdyba duot i teisma, kad padengtu asmeniskai padaryta bendrijos nariams finansine zala?
  taip pat, gal kas zinot, uz ka pirminke grazina pinigus likusius nuo komunikaciju projekto? ar kas girdejote kokiu pagrindu tai daroma? susirinkime tokiu klausimu ir bendrijos nariu sprendimo nebuvo…

  Atsakyti
  • Taip ir baigėsi: pirmininkė padengė išlaidas iš bendrijos kasos. Paduoti į teismą pirmininkę galima, jeigu taip nuspręs narių susirinkimas nuspręs. Bet pabandykite atspėti, ar pirmininkė leis iškelti tokį klausimą susirinkime?

   Atsakyti

Parašykite komentarą