Susirinkimas dėl permokų už tinklus grąžinimo – jau greitai

Šią savaitę SB „Tauras“ pirmininkei įteikta 39 bendrijos narių pasirašyta paraiška dėl bendrijos narių susirinkimo sušaukimo. Pagrindinis klausimas, kurį siūloma svarstyti – permokų, surinktų vandentiekio tinklų įrengimui, grąžinimas. Susirinkimas turėtų būti sušauktas per 30 dienų nuo paraiškos gavimo. Paraiškoje prašoma tai padaryti birželio 7 d., tačiau galutinį sprendimą dėl susirinkimo laiko ir vietos turėtų paskelbti bendrijos valdyba.

Permokų už inžinerinius tinklus grąžinimas

Kaip jau daugeliui žinoma, 2013 m. rugpjūčio 28 d. narių susirinkime bendrijos nariai nusprendė įrengtus tinklus perduoti AB „Klaipėdos vanduo“ už 1 Lt, su sąlyga, kad pastaroji užbaigs tinklų įrengimą savo lėšomis. Iš viso tinklams įrengti buvo numatyta išleisti 4,2 mln. Lt, o šiuo metu bendrija tinklams yra išleidusi apie 3,1 mln. Lt. Suprantama, kad dėl sumažėjusios kainos, kiekvienam bendrijos nariui turi būti grąžinta permokėta suma. Tai ir bus sprendžiama susirinkime, apie kurio tikslią datą turėtų paskelbti bendrijos valdyba.

Kokia suma bus grąžinta?

Remiantis anksčiau skelbtomis sąlygomis, AB „Klaipėdos vanduo“ turėtų įrengti tik vandens ir buitinių nuotekų tinklus, o lietaus nuotekų tinklus pabaigti įrengti turėtų SB „Tauras“. Vykdant projektą lietaus nuotekų tinklų įrengimui buvo numatyta 1,46 mln. Lt (iš bendros 4,2 mln. Lt tinklų įrengimo kainos), maždaug 1 mln. Lt jau išleista. Tai leidžia manyti, kad net jeigu SB „Tauras“ išties pabaigs lietaus nuotekų tinklų įrengimą (sakau „jeigu“, nes nepanašu, kad SB „Tauras“ pirmininkė ką nors darytų ta linkme, nėra skelbiama jokios informacijos), remiantis jau nutraukta rangos sutartimi su UAB „Techsis“, bendrijai tam prireiks ne daugiau, nei 500 tūkst. Lt., net įvertinant pasikeitusias kainas. Jau šiuo metu bendrija banko sąskaitoje turi daugiau, nei 600 tūkst. Lt. Tai reiškia, kad jau galima pradėti grąžinti pinigus už tinklus permokėjusiems bendrijos nariams. Preliminariais skaičiavimais, kiekvienam turėtų būti grąžinta ne mažesnė, kaip 2000-2500 Lt suma. Paaiškėjus situacijai dėl lietaus nuotekų tinklų užbaigimo, ypač, jeigu projektas nebebus tęsiamas, ši suma gali didėti. Tikiuosi, kad bendrijos pirmininkė ir buhalterė pateiks tikslius skaičius, kai paskelbs informaciją apie šaukiamą susirinkimą.

Numatomi susirinkimo klausimai

Kadangi SB „Tauras“ valdybos organizuotame susirinkime pasigesta ir kitų bendrijos nariams svarbių klausimų, štai visi klausimai, pateikti pirmininkei paraiškoje ir numatomi svarstyti susirinkime, su kai kuriais paaiškinimais:

 1. Susirinkimo balsų skaičiavimo komisijos, susirinkimo pirmininko ir sekretoriaus rinkimai.
 2. Įnašų už vandentiekio ir buitinių bei lietaus nuotekų tinklų statybą nepanaudotos dalies grąžinimas.
 3. Bendrijos valdybos nario, kuris nebėra bendrijos narys, atšaukimas.
  Paaiškėjo, kad vienas bendrijos narys jau mažiausiai du metus nebedalyvauja valdybos veikloje ir nebeturi sklypo bendrijos teritorijoje ir todėl nebegali būti bendrijos valdybos nariu. Kodėl SB „Tauras“ pirmininkė šios informacijos nepaviešino anksčiau – atviras klausimas?
 4. Naujo valdybos nario rinkimai.
 5. Lietaus nuotekų projekto tąsa.
  Informacijos apie lietaus nuotekų tinklų statybos eigą suteikimas bendrijos nariams. Pageidautinas bendrijos pirmininkės pasisakymas.
 6. Bendrijos narių informavimas apie vandentiekio ir nuotekų tinklų perdavimo AB „Klaipėdos vanduo“ eigą.
  Informacijos apie vandentiekio ir nuotekų tinklų perdavimo AB „Klaipėdos vanduo“ eigą suteikimas bendrijos nariams. Pageidautinas bendrijos pirmininkės pasisakymas.
 7. Nepriklausomas vidaus auditas.
  Siūloma pasamdyti nepriklausomą audito įmonę atlikti SB „Tauras“ vidaus auditą. Kadangi bendrijos nariams gauti bendrijos finansinius dokumentus iš bendrijos pirmininkės yra itin sudėtinga (apie tai jau rašyta anksčiau ir dar anksčiau), buhalterinė situacija bendrijoje neaiški. Tokia situacija pavojinga, ypač turint galvoje, kokie brangūs projektai vykdomi ir kokiomis didelėmis narių surinktomis lėšomis bendrija disponuoja.
 8. Bendrijos vidaus kelių perdavimas Klaipėdos m. savivaldybei, remiantis 2014-04-01 Aplinkos Ministerijos patvirtinta perdavimo tvarka.
  Kadangi 2014-04-01 Aplinkos ministerija patvirtino ir išaiškino detalią tvarką, kaip turi būti vykdomas sodininkų bendrijų vidaus kelių perdavimas savivaldybėms, siūloma pakartotinai kreiptis į Klaipėdos m. savivaldybę su prašymu perimti SB „Tauras“ vidaus kelius, motyvuojant minėtu Aplinkos ministerijos išaiškinimu.

Kai bus žinoma tikslesnė, informacija, ji bus paskelbta šiame tinklalapyje. Taip pat galite gauti pranešimą el. paštu ir SMS žinute, tereikia užsiregistruoti.

0 komentarų apie “Susirinkimas dėl permokų už tinklus grąžinimo – jau greitai”

 1. Logiška būtu, kad lietaus komunikacijas trečiajam etapui vestu tas pats Klaipėdos vandenų rangovas, kuris ir ves pačias komunikacijas, nes mano supratimu technologiškai būtu galima naudoti tas pačias tranšėjas, kas turėtu būti pigiau. Aišku tai eliminuoja galimybę dėl konkurso skelbimo ir rangovo pasirinkimo pačiai sodų bendrijai. Aš nebūčiau linkęs eskaluoti temos apie tai kam ir kiek už komunikacijas surinktų lėšų reikia grąžinti, nes absoliučiai nėra aišku kiek kainuos bendrijai pabaigti lietaus nuotekas. Atsiminkite, kad dabartinėje sąmatoje buvo nurodytos kainos skaičiuojant, kad lietus bus klojamas kartu su nuotekomis ir vandentiekiu, plius per tą laiką smarkiai pakito darbų ir medžiagų kainos.
  Taip pat verta pamastyti ir kelių asfaltavimo klausimą. Gal visgi už komunikacijas surinktas lėšas vertėtu investuoti į sodo kelių asfaltavimą? Atsiminkite, kad nors ir perduos bendrija kelius savivaldybei, pastaroji tikrai neskirs jokių lėšų jų priežiūrai, to įrodymas yra Akmenų, Vėjo, Debesų ir kitos aplinkui esančios gatvės. Jeigu patys gyventojai nerodys šiuo klausimu jokios iniciatyvos tai ir ateinančius 20 metų važinėsime į sodus duobėtais keliais ir kvėpuosime dulkėmis.

  Atsakyti
 2. Aš manau, kad jau ir taip šita vandentiekio istorija tapo tokia sudėtinga, tiek visko persipynė – teismai, Europos Sąjungos parama, tinklų perdavimas ir t.t., kad jei į tą patį katilą įtrauksim dar ir kelių asfaltavimą, gausim dar didesnį balaganą ir bus tik sudėtingiau susigaudyti – kas, kiek, kodėl. Galbūt kam nors ir būtų naudinga tokia sumaištis, bet tikrai ne paprastiems bendrijos nariams. Mano nuomone, jei norėsim asfaltuoti kelius – rengsim naują susirinkimą ir spręsim, jei nuspręsim – tada ir rinksim pinigus. O dėl vandentiekio klausimo reikia viską pabaigti atskirai.

  Atsakyti
 3. keliai yra Lietuvos Respublikos nuosavybė. Savivaldybė privalo rūpintis jos teritorijoje esančiais keliais. Keliai bus sugrąžinti Klaipėdos savivaldybei, o iš jos biudžeto, kurį sudaro ir sodininkų mokami mokesčiai bei ES lėšų bus sutvarkyti keliai. Individualių namų kvartaluose kelius įrengia, ženklina, apšvietimu rūpinasi savivaldybė, tai jos pareiga.

  Atsakyti
  • Ir kaip rase pirmas komentatorius Akmenu gatve visa laika yra savivaldybes nuosavybe ir kaip gi „puikiai“ ji sutvarkyta… Jums tinka tokia savivaldybes priziurima gatve? Kiek miestuose duobiu yra, nelopo, tai po kiek metu jus tikites asfalto soduose? Taip savivaldybe turi isasfaltuoti. Kada isasfaltuos? Paziurekit i Akmenu gatve ir atsakymas aiskus…

   Del vandentiekio projekto visiskai rpitariu, kad pirma uzbaikime visus visus darbus, priduokime tinklus ir tada pasidalinkime likusiusi pinigus. Nes kaip Simai dalinit pinigus, jei neaisku kiek kainuos 3 etapo lietaus nuoteku darbai? Tavo skaiciavimai yra tik preliminarus. Ar dabar grazinam litus, o kai pritruks litu uzbaigimui is naujo rinksim?

   Atsakyti
 4. Palikit ramybėj tą Akmenų gatvę.Jei jau atsirado iš savivaldybes skaičiai kam kiek prisidėti- tai vadinasi jau vyksta veiksmai del gatvės tvarkymo,o sodininkai eilinį kartą liks kvailių vietoj su savo „savanorišku PRISIDEJIMU prie miesto infrastruktūro“.Čia kartojasi vandentiekio istorija. O dėl pinigų perskaičiavimo-tai čia privaloma ir būtina.1,2mlj lt akivaizdu sunku paleisti,kad tiek tuščios demagogijos pasipylė apie lietaus komun.3etapui .Kiekvienas darbas turi savo įkainį,nesunku paskaičiuoti.O įdomiausia pamatyti kiek kainavo 1ir 2 etapo lietaus komun. Dar paprasčiau bus.KUR PINIGAI— TEN TIKSLŪS SKAIČIAI.

  Atsakyti
 5. O idealu būtų pamatyti visus UAB Techsis atliktų darbų aktus, kurių pagrindu išrašomos sąskaitos-faktūros. Tada turėtų būti viskas aišku: kiek nutiesta tinklų ir kokiai sumai. Kartu išreikalauti iš valdybos ir įvykdytus apmokėjimus pagal minėtus dokumentus. Nors mūsų valdyba nesiteikia pateikti visos būtinos informacijos sodininkams, pvz., kad dar 2012 11 05 yra nutraukta sutartis su UAB Techsis, kaip vykdomos derybos su AB Klaipėdos vanduo ir t.t.
  O kas dėl valdybos ir pirmininkės, manau jau seniai pribrendo reikalas juos pakeisti sąžiningais žmonėmis.

  Atsakyti

Parašykite komentarą