Viešas atsakymas į SB „Tauras” pirmininkės grasinimus

(8)

Šią savaitę sulaukiau SB „Tauras” pirmininkės Astos Kargaudienės laiško – grasinimo ir reikalavimo uždaryti tinklalapį www.taurosodai.lt . Griežtus reikalavimus išsakančio dokumento tekstas pateiktas žemiau:

SB Tauras grasinimas

Šis įrašas yra viešas atsakymas į atsiųstą grasinimą.

Ponia Asta,

kartą dėl šio tinklalapio Jūs jau kreipėtės į policiją. Tąsyk istorija baigėsi tuo, kad nuvykęs į policijos komisariatą papasakojau, jog www.taurosodai.lt niekaip nesistengia pasikėsinti į SB „Tauras” pavadinimo neliečiamumą ir nepretenduoja jo pasisavinti. Policijai visiškai pakako paaiškinimo, kad šioje svetainėje SB „Tauras” pavadinimas naudojamas tik informaciniais tikslais, siekiant patikslinti, kokiems asmenims (geografine ir bendruomenine prasme) skirta ir aktuali šioje svetainėje pateikiama informacija. Kartu noriu pastebėti, kad absoliuti dauguma šio tinklalapio lankytojų yra SB „Tauras” nariai, kuriems ir priklauso visas bendrijos turtas, įskaitant ir pavadinimą, bei teisė spręsti dėl jo panaudojimo.

Jūsų atsiųstame laiške kalbate apie „šmeižto kompaniją prieš bendriją, jos valdymo organą”, „skleidžiamą melagingą bei iškreiptą informaciją”. Prašau Jūsų, ponia Asta, įvardinti, kurią šiame tinklalapyje paskelbtą informaciją Jūs laikote melaginga bei iškreipta ir, Jūsų teiginiams pasitvirtinus, pažadu šią informaciją viešai paneigti. Kadangi šiame tinklalapyje stengiuosi skleisti išskirtinai tik teisingą informaciją, šis mano pasiūlymas galioja nuolatos – ir ateityje kilus prieštaravimams, kviečiu juos išreikšti.

Savo laiške Jūs, ponia Asta, grasinate bendrijos vardu inicijuoti prieš mane civilinę bei baudžiamąją bylas. Nors ir nematau pagrindo, dėl kurio reikėtų bylinėtis, tačiau noriu paskatinti Jus prieš atliekant tokius veiksmus, pirmiausia gauti bendrijos narių susirinkimo pritarimą. Taip užtikrinsite, kad bylų kėlimas bendrijos vardu nėra tik Jūsų asmeninių ambicijų tenkinimas prisidengiant SB „Tauras” vardu ir naudojant bendrijos nariams priklausančias lėšas.

Noriu Jums, ponia Asta, priminti, kad SB „Tauras” yra viešasis juridinis asmuo, kuriame yra virš 300 narių, turinčių teisę susipažinti su visa bendrijos informacija. Paskutiniame susirinkime buvo aiškiai išreikšta daugelio bendrijos narių nuomonė, kad jiems trūksta informacijos apie bendrijos veiklą bei pasipiktinimas, kodėl tokia informacija nėra viešai platinama. Šis tinklalapis bent jau iš dalies kompensuoja šį informacijos trūkumą siekiant apginti SB „Tauras” visuomenės saugumo interesus.

Tinklalapio viršuje rasite apklausą, kurioje kviečiu bendrijos narius išreikšti savo nuomonę dėl šio tinklalapio reikalingumo.

Ar prisidėsite prie Tauro gatvių asfaltavimo?

 • Taip (77%, 43 Balsai)
 • Ne (23%, 13 Balsai)

Iš viso balsavo: 56

Loading ... Loading ...

 

8 komentarai apie “Viešas atsakymas į SB „Tauras” pirmininkės grasinimus”

 1. o ka veikia teisininke? ji samdoma ir jai mokami pinigai, tam kad pacius sodininkus „du….’?
  Nereikejo priminti, kad Asta turi gauti visuotinio nariu susirinkimo pritarima 🙂
  Uz igaliojimu virsyjima, jai paciai tektu sesti ir aiskintis teisme.

  Atsakyti
 2. bendrijos veikla ir bendrijos darbuotojų atlyginimai yra mokami iš bendrijos narių lėšų. todėl, ponia Asta, būkit maloni, ir sutikit, kad bendrijos nariai ir jų šeimų nariai turi teisę pareikšti savo nuomonę, kuri Jums nepalanki ir nepatinka, bei žinoti realią situacija tiek vykdomos veiklos, tiek finansinę.O Simui reik dėkot už tokią teisingą ir aktyvią veiklą. Ir šis tinklapis yra ir TEISINGAS ir REIKALINGAS, tuo labiau, kad vykdomas nereketuojant sodininkų.

  Atsakyti
 3. tik viešumas garantuoja skaidrumą,o kad pirmininkė prisidergusi su kaupu- pati tik patvirtina tai savo elgesiu.betkuris save gerbiantis asmuo seniai būtų atsistatydinęs,o čia -grasinimai,teismai,barniai,mahinacijos. nebegali būt kalbos apie jokią moralę.Čia jau akivaizdi patologija.

  Atsakyti
 4. S.B. Tauras įstatų 37 punkte, nustatyta, kad Bendrijos valdyba veikia pagal bendrijos narių susirinkimo patvirtintą darbo reglamentą. Iki šio valdybos darbo reglamentas viešam svarstymui nepateiktas, visuotinio susirinkimo nepatvirtintas. Ankstesniuose susirinkimuose buvo bandoma reglamentą patvirtinti susirinkime, bet nepavyko, kadangi bendrijos nariai nebuvo supažindinti ir susirinkimas pareikalavo valdybos pateikti reglamentą viešam svarstymui. Bet jau gal pora metų „slaptasis reglamentas“ guli pirmininkės stalčiuje.
  Analizuojant darbuotvarkę, matome, kad valdyba susirinkimui spręsti pateikia ne visus šiuo metu aktualius bendrijai klausimus. Nėra klausimo apie vandentiekio, kanalizacijos tinklus. Bet talkos klausimas kišamas į darbuotvarkę, nors talkos klausimas buvo išspręstas praėjusiame susirinkime. Susirinkimo darbotvarkę valdyba sudarė nesuderinusi su bendrijos nariais.
  Valdybos darbo reglamente turėtų būti numatyta tvarka, kaip sudaryti valdybos susirinkimų darbotvarkę, kaip su ja supažindinti bendrijos narius, kaip galima bendrijos nariams papildyti darbotvarkę. Reglamente turi būti numatyta, tvarka kaip bendrijos nariams papildyti valdybos susirinkimo dienotvarkę. Priimti valdybos susirinkimų nutarimai turi būti paviešinti bendrijos nariams.
  Kol nebus valdybos reglamente numatyta, kaip bendrijos nariai gali dalyvauti bendrijos valdyme, tol bus tokia „nesveika“ situacija, kokia yra dabar, tol nebus viešumo bendrijoje. Ši valdyba nesilaiko bendrijos įstatų 37 punkto reikalavimo. Jei valdyba per keletą metų negali pasitvirtinti savo darbo reglamento visuotiniame susirinkime, tai valdyba neatstovauja bendrijos narių interesus. Dabartiniu metu Valdybos ir pirmininkės veikla bendrijai yra paslaptis. Kas trukdo valdybai tinklalapyje paskelbti valdybos susirinkimų nutarimus? Ko valdyba nepaskelbia,apie tai informuoja Simas. Kas čia blogo.
  Pirmininkė vieną kartą susirinkime pasimokė, kai norėjo iš bendrijos išmesti Simą ir kompaniją. To neužteko. Dabar vėl lipa ant to pačio grėblio.Niekas susirinkime nebalsuos kad informacijos būtų mažiau.

  Atsakyti
 5. Kodėl pirmininkė taip bijo viešumo? Ar pirmininkė galvoja, kad teismai užtikrins jai slaptą valdymą ir informacijos pateikimą sodininkams tik po cenzūros? 93 proc. balsavusių sodininkų pasisakė už tai, kad svetainė veiktų. Taurosodai tai ne prekės ženklas, kurį įsiregistravo Kargaudienė, tad į jį neturi jokių teisių. Tas jos raštas piktnaudžiavimo pavyzdys. Sodininkų bendrija ne UAB-as, o pirmininkė ne akcininkė. Sodininkai yra jos darbdaviai, kuriems ji privalo atsiskaityti, pateikti visą informaciją, kurią sodininkai pageidauja gauti. Sodininkai bendrijos nariai yra tiek savo sodų, tiek sodininkų bendrijos šeimininkai, tik jie turi teisę spręsti dėl bendrijos veiklos. Sodininkai dėkingi Simui, kad jis atstovauja sodininkų interesus, neatlygintinai dirba visų sodininkų labui. Įkurtoje svetainėje sodininkai reiškia savo nuomones, bendrauja, tariasi, dalinasi aktualia informacija, tokia svetainė užtikrina civilizuotus sodininkų socialinius, dalykinius santykius. Grasinant teismais norima užkirsti kelią sodininkams bendrauti ? Tai kieno interesus atstovauja pirmininkė? Skirtingai nei kita sodininkų svetainė, Simo įkurta svetainė sodininkams nieko nekainuoja. Lietuvoje daugybė sodininkų bendrijų, jų svetainėse teikiama informacija yra prieinama visiems. Pirmininkė turėtų žinoti, kad sodininkų bendrija ne UAB-as, o pelno nesiekiantis VIEŠASIS juridinis asmuo. Tiek bendrijos pavadinimas, tiek bendrijos turtas priklauso sodininkams. Sodininkai yra šeimininkai ir jie neperleido savo teisių Kargaudienei, jos neįpareigojo užtikrinti sb Tauras veiklos slaptumą. Apklausų rezultatai patvirtina, kad pirmininke nepasitikima, kad nenorima uždaryti sodininkų bendravimą užtikrinančią svetainę. Kaip ir daugeliu atveju pirmininkės iniciatyvos yra nepriimtinos sodininkų daugumai. Pritariama kito komentatoriaus nuomonei, kokie yra drąsos, noro būti pirmininke, esant tokioms aplinkybėms, motyvai?

  Atsakyti
  • Pagal finansinę ataskaitą, kurią neseniai buvo paviešinę SB „Vaiteliai”, per mėnesį ši bendrija išleido apie 10 tūkst. litų įmonei „Consultum Bonum” už teisines paslaugas. Šios įmonės direktorė yra Agnė Masaitė, kuri kartu su vyru darbuojasi ir mūsų sodininkų bendrijoje – arba kaip samdomi darbuotojai arba per vieną iš dviejų savo įmonių: „Consultum Bonum” arba „Sprendimai visiems”.
   Reikia pastebėti, kad SB „Vaiteliai” iš savo puslapio http://www.sbvaiteliai.lt jau išėmė visas finansines ataskaitas. Tai rodo, kad SB „Vaiteliai” visomis prasmėmis ruošiasi eiti SB „Tauras” keliu – tiek paduodant į teismą daugybę sodininkų, tiek slepiant svarbią informaciją nuo savo bendrijos narių.

   Atsakyti

Parašykite komentarą