Kodėl slepiama ūkinės – finansinės veiklos ataskaita?

(5)

Dar viena istorija apie tai, kaip SB “Tauras” pirmininkė nenustoja tyčiotis iš bendrijos narių. Dar prieš paskutinį bendrijos narių susirinkimą (kuris neįvyko nesusirinkus 50% narių), nuvažiavau į bendrijos buveinę skelbimuose apie susirinkimą nurodytu metu susipažinti su susirinkimo medžiaga: ūkinės – finansinės veiklos ataskaita, sprendimų projektais. Nuvažiavęs radau užrakintas duris be jokio paaiškinimo. Paskambinus pirmininkė pakartojo gerai išmoktą tekstą “taigi bendrija dar nedirba, pradedame dirbti tik pavasarį, juk dar šalta”. Buvo balandžio 17 d. – pavasaris jau įsibėgėjęs, lauke pokalbio metu kaitino saulutė ir buvo ne mažiau, kaip +12°C. Net jei ir per šalta, kodėl tada meluojama skelbimuose apie susirinkimą?

Bet kuriuo atveju, per atsitiktinumą su pirmininke bendrijos buveinėje pavyko susitikti balandžio 22 d. Parašiau prašymą susipažinti su dokumentais ir ji netrukus tuos dokumentus man atnešė. Matydamas, kokie absurdiški duomenys pateikiami finansinėje ataskaitoje (jau minėjau neįvykusiame susirinkime – iš bendrijos narių mokesčių “finansuojamas” namelio nusidėvėjimas), bandžiau ją nusifotografuoti, kad galėčiau parodyti ir kitiems bendrijos nariams, kokia netvarka vyksta. Pirmininkė mano planams, švelniai tariant, nepritarė – puolė griebti iš mano rankų dokumentus, o nepavykus iš manęs jų atimti, užrakino buveinę ir pasikvietė savo vyrą bei iškvietė policiją, neva aš bandau išsinešti bendrijos dokumentus. Kokiu tikslu man galėtų reikėti ūkinės – finansinės veiklos patikrinimo akto originalo – sunku pasakyti. Vertėtų pastebėti, kad už neteisėtą laisvės atėmimą (pvz. užrakinimą bendrijos buveinėje) gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Bet kuriuo atveju, atvykus policijai, nebenorėdamas aštrinti situacijos parašiau prašymą, kad pirmininkė pati kopiją man atsiųstų registruotu laišku ir sutarėme, kad prieš tai padarydama ji nelauks 30 dienų, kaip kad iki šiol jai buvo įprasta.

Deja, bet šią savaitę gavau atsakymą, kad negaliu piktnaudžiauti bendrijos turtu, o mano prašymas yra mano asmeninis poreikis ir interesas, pažeisiantis kitų sodininkų interesus. Visgi, prašymą pirmininkė įvykdysanti, kai tik sumokėsiu 20 Lt už patirtas išlaidas. Už 8 dokumentų lapus  – brangoka. Juolab, kad pernai tokia situacija jau buvo, bet sumokėjęs reikalaujamus 20 Lt gavau ne prašomus dokumentus, o tik dar vieną išsisukinėjimą, neva pirmininkė negavo mano prašymo. Apie tai jau rašiau anksčiau įraše S. B. „Tauras“ pirmininkės Astos Kargaudienės darbo metodai. Sąskaitos už paskutinįjį atvejį iki šiol dar negavau.

Išvadas iš šios istorijos kiekvienas bus pajėgus pasidaryti pats. Aš apibendrindamas galiu pasakyti, kad visiškai pritariu komentaruose išsakytam pasiūlymui, kad reikia patvirtinti valdybos darbo reglamentą. Kol to nebus padaryta, tol pirmininkė ir valdyba dirbs kaip norės, o tokie kaip šis įrašai ir toliau kartosis.

Žemiau pateikiamas bendrijos pirmininkės registruotu laišku atsiųstas atsakymas.

Parsisiųsti: pirmininkes_atsakymas_del_samatos.pdf

5 komentarai apie “Kodėl slepiama ūkinės – finansinės veiklos ataskaita?”

 1. Simo pozicija dėl tinklų daug kam bendrijoje yra nepriimtina. Bet jis turės užsimokėti už tinklus, kadangi toks yra teismo sprendimas.Tuo šis klausimas ir užsidarys.
  Kita sodo žaizda tai pirmininkė. Jei tai tiesa ką Simas rašo, tai pirmininkės elgesys yra protu nesuvokiamas. Negi ji nesupranta, kad jai alga mokoma iš surinktų iš sodo bendrijos narių lėšų, tame tarpe ir iš Simo. Mes visi tame tarpe ir Simas yra ponios Astos darbdaviai.Tuo viskas ir pasakyta. Jei ponia Asta to nesupranta tai yra jos problema, kuri tampa ir visų mūsų. Siūlau kelis varijantus kaip šią “problemėlę” išspręsti:
  1. Pirmininkė artimiausiu susirinkimo metu viešai atsiprašo ir prižada pakeisti savo darbo stilių.
  2. Pirmininkė atsistatydina.
  3. Neeiliniai naujos valdybos ir s.b. pirmininko rinkimai.

  Atsakyti
 2. Dabartinė valdyba ir pirmininkė buvo išrinkti 2012 m. birželio 30 d. trijų metų kadencijai, taigi rinkimai turėtų būti kitais metais, jeigu bendrijos narių kantrybė netrūks anksčiau.

  Atsakyti
 3. Taigi preitais metais buvo itrauktas klausimas del bendrijos valdybos rinkimo. Buvo galima 2 savaites teikti savo kandidaturas pas pirmininke (iki susirinkimo). Neatsirado ne vieno kuris noretu ten eiti. Tai ar atsiras kas noretu eiti i pirmininkes vieta?…

  Atsakyti
 4. Kazkada atsimenu buvo toks balsavimas: siulau pirmininke palikti ir toliau, kas pries, pakeliam ranka. 😀 siaures korejoj panasus balsavimai vyksta

  Atsakyti

Parašykite komentarą