Aukščiausiojo Teismo 2014-03-14 sprendimas

(5)

Lietuvos Aukščiausiame Teisme baigta nagrinėti dar viena byla dėl SB „Tauras” vandentiekio. Kadangi šioje byloje situacija labai panaši, kaip ir prieš mėnesį pasibaigusioje byloje, sprendimas priimtas identiškas – nepalankus sodininkui.

Žemiau galite parsisiųsti visą nutarties tekstą.

nuasmeninta nutartis byloje [3K-3-91-2014].pdf

 

5 komentarai apie “Aukščiausiojo Teismo 2014-03-14 sprendimas”

 1. dar vienas suklaidintas pilietis pralaimėjo bylą.
  Ką į tai gali atsakyti iniciatyvinė grupė. Gal padengsite tiems žmonėms bylinėjimosi išlaidas?

  Atsakyti
 2. LAT argumentai, kodėl prie vandentiekio turi prisidėti visi:
  1. Ekologija – tai iš dalies suprantama, tačiau kad visi turi prisidėti vienodai – ir tie, kurie naudos vandentiekį, ir kurie tiesiog prisidės prie ekologijos, turi mokėti vienodai – nesutinku.
  2. Padidės sklypo vertė. Šiuo atveju sklypas jau turėjo vandentiekį. Toponuotraukoje galima matyti (sklypo Nr. 26), kad prie šio sklypo iš vienos pusės yra „Klaipėdos vandens” vandentiekio linija, iš kitos – bendrijos vandentiekis. Ar antro vandentiekio įvedimas į sklypą padidina jo vertę? Palieku spręsti Jums patiems.
  3. Galimybė susigrąžinti investuotus pinigus parduodant pastatytus tinklus. Visi gerai žinome, kaip ši galimybė atrodo praktiškai – už vandentiekio tinklus buvo pasiūlytas 1 litas.

  O dėl bylinėjimo išlaidų – kadangi teismas, kaip ir ankstesnėje byloje, nusprendė, kad bendrija už teisininko paslaugas vėl sumokėjo 1000 Lt per daug, tai panašu, kad prie jų kompensavimo prisidėti turės visi bendrijos nariai. Netikiu, kad bendrijos pirmininkė ar valdyba garbingai pripažins savo klaidą ir sutiks permokėtas advokato išlaidas (2000 Lt, nors bylos ir laimėtos) padengti iš savo kišenės.

  Atsakyti
 3. Simai, LAT teismo sprendimas yra galutinis ir neginčijamas, todėl sutinki tu ar ne tai nebeturi jokios prasmės. Dėl pardavimo už 1 litą pirmiausią nusprendėme mes patys sodininkai parduoti. Beje Vandenys įsipareigoja įvesti komunikacijas trečio etapo sklypams savo lėšomis, ko pasekoje Bendrijai lieka visi trečiam etapui skirti pinigai, todėl realiai komunikacijos gautusi parduotos ne už 1 litą, o už tiek, kiek kainuoja sąmatoje trečio etapo darbai.

  Atsakyti

Parašykite komentarą